Menu

Polecane

Szukanie domu

Bliźniaki czyli domy dwurodzinne to nieruchomości, które powstają w ostatnich latach bardzo licznie. Pojawiają się głównie na tak zwanych osiedlach podmiejskich i wchodzą w skład zamkniętych blokowisk. Dlaczego domy dwurodzinne są takie popularne? Wydaje się, że przede wszystkim chodzi tutaj o czynniki ekonomiczne.

Domy dwurodzinne nierzadko posiadają metraż przekraczający sto metrów kwadratowych. Dodatkowo są jednocześnie o wiele tańsze niż domy jednorodzinne. Obecność sąsiadów za ścianą wydaje się w takich przypadkach zupełnie niezauważalna, ponieważ ściany dzielące połówki domów z reguły są bardzo grube.

Ten ostatni element odróżnia w tym przypadku domy dwurodzinne od zwykłych mieszkań w bloku, gdzie nierzadko za ścianą jednego pokoju słychać naszego sąsiada. Wydaje się, że w najbliższym czasie tak zwane bliźniaki będą zdobywały niegasnącą popularność. Aby się o tym przekonać, wystarczy poobserwować chwilę rynek nieruchomości, by sprawdzić, w co aktualnie inwestują najwięksi inwestorzy w kraju.

Zobacz również:

Lokale Poznań