Menu

Polecane

Urządzanie pokoju

Dziecko przychodząc na świat w zasadzie od razu chłonie każde możliwe bodźce. Nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę, natomiast bardzo ważne jest, by mieć tego świadomość już od pierwszych chwil życia dziecka. Dlaczego to takie ważne? Mała pociecha musi czuć się w swoim pokoju od pierwszych tygodni życia komfortowo i bezpiecznie.

Żadne dziecko nie będzie chciało przebywać w miejscu, które będzie je krępowało choć w najmniejszy sposób. Warto przy okazji aranżacji sypialni małego dziecka pamiętać przede wszystkim o tym, by nie zagracać pokoju niepotrzebnymi przedmiotami. Niemowlę ma naprawdę ograniczone potrzeby, które realizują się dzięki rodzicom, a nie temu, co maluch widzi dookoła siebie. Wnętrze pokoju powinno być przede wszystkim praktyczne, ale także w miarę możliwości estetyczne.

W pokoju dla wygody mamy czy taty powinien znaleźć się wygodny fotel, a nawet łóżko, ponieważ nierzadko rodzice muszą spać z dzieckiem. Niezbędny okazuje się również przewijak czy kołyska, która szybko utuli zmęczone dziecko do snu.

Zobacz również:

Lokale Poznań