Menu

Polecane

Osiedla zamknięte

Inwestorzy w ostatnich latach inwestują ogromne pieniądze w budowę nowoczesnych i zmodernizowanych osiedli miejskich. Skąd taki pomysł i czy spotyka się z aprobatą społeczeństwa? Wydaje się, że właśnie konsumenci nakręcają dzisiaj rynek nieruchomości, a inwestorzy robią wszystko, by sprostać oczekiwaniom swoich przyszłych klientów.

W cenie są te nieruchomości, które mają wysoki standard, często zgodny z wytycznymi europejskimi lub nawet światowymi. Czym w zasadzie są osiedla zamknięte? Ni mniej, ni więcej są to miejsca, w których bloki czy domy jednorodzinne lub dwurodzinne zostają otoczone ogrodzeniem, a wstęp do nich mają wyłącznie mieszkańcy i ich goście. Dzięki temu żadna niepożądana osoba nie dostanie się na teren osiedla.

Takie rozwiązanie podoba się szczególnie rodzicom mającym małe dzieci, ponieważ ci pierwsi mają pewność, że dzieci bawiące się na podwórku są bezpieczne. Oprócz ogrodzenia na osiedlach zamkniętych można oczywiście spotkać wynajętą ochronę, czy też kamery monitorujące najbliższe otoczenie, nie tylko w obrębie osiedla, ale także poza nim.

Zobacz również:

Lokale Poznań