Menu

Polecane

Nowoczesne podwórko

Podwórko to miejsce, w którym każdde dziecko czuje się jak w raju. Świeże powietrze i wspólne gry czy zabawy potrafią nie tylko poprawić humor, ale uczą również wielu przydatnych rzeczy, których dziecko – szczególnie będące jedynakiem – nigdy nie nauczy się w domu.

W ostatnim czasie na osiedlach robi się wiele, by sprostać oczekiwaniom najmłodszych. Samorządy finansują nowe place zabaw, które często stają się naprawdę nowoczesne i innowacyjne. Ważne jest jednak przede wszystkim to, by dzieci bawiące się na placu były bezpieczne. Ten ostatni czynnik wiedzie prymw przypadku sporządzania planów danego placu zabaw. Co zatem wpływa na bezpieczeństwo w wyżej wspomnianym miejscu?

Plac powinien być przede wszystkim ogrodzony. Ponadto wiele dzisiejszych placów zabaw powstaje na specjalnym podłożu, które w razie upadku amortyzuje uderzenie oraz sprawia, że dziecko mniej odczuwa siłę, z którą uderza daną częścią ciała o ziemię. Ważne jest przede wszystkim to, by na placu zawsze czuwała osoba dorosła, będąca odpowiedzialna za bawiące się dzieci.

Zobacz również:

Lokale Poznań