Menu

Polecane

Oferty w internecie

Wycenianie mieszkania z roku na rok robi się coraz bardziej popularne. Skąd tak nagła zmiana? Okazuje się, że posiadając odpowiedni dokument od rzeczyznawcy można zyskać o wiele więcej, aniżeli wtedy, gdy samemu wyznacza się cenę danej nieruchomości. Co więcej, niekiedy kupcy w ogóle nie chcą przystąpić do transakcji i sami zlecają wycenę interesującej ich nieruchomości.

Dlaczego tak się dzieje? Dzięki profesjonalnym i doświadczonym rzeczoznawcom otrzymana wycena maksymalnie pokazuje wnioski, do których laik w tej dziedzinie nigdy nie doszedłby sam. Chodzi przede wszystkim o analizę wielu czynników, które bywają pomocne w przypadku oceniania, czy dana nieruchomość jest atrakcyjna czy też nie. Warto zaznaczyć, iż zatrudniony rzeczoznawca z pewnością zna się na rzeczy, ponieważ w tym zawodzie pracują wyłącznie ci, którzy wcześniej zdali specjalny egzamin przeprowadzony przez specjalnie do tego powołaną komisję.

Warto wspomnieć, że w internecie można samodzielnie przeprowadzić wycenę online, jednak jest ona wyłącznie czysto orientacyjna i nie ma podstaw prawnych.

Zobacz również:

Lokale Poznań