Menu

Polecane

Opieka nad zwierzęciem

Duży dom zazwyczaj oznacza tym samym dużą rodzinę. Dzieci przebywające w domu nierzadko chcą mieć dla siebie pupila, który będzie ich przyjacielem i pocieszycielem. Wspólne zabawy z psem czy kotem to nie tylko frajda dla malucha. Dziecko uczy się opieki nad zwierzęciem, a tym samym zdobywa empatię, którą potem będzie mogło wykorzystać w dorosłym życiu.

Należy jednak pamiętać, że posiadanie zwierzątka w domu to ogromna odpowiedzialność. Nie należy zostawiać tego ostatniego wyłącznie pod opieką kilkuletniego dziecka. Warto zadbać o to, by zwierzę otrzymało w domu swoje własne miejsce do spania czy jedzenia. Jeśli dziecko nalega, legowisko zwierzęcia może znajdować się w pokoju malucha. Warto jednak sprawdzać, czy ten ostatni nie naprzykrza się zwierzęciu, ponieważ dużo dzieci ma niestety początkową tendencję do tego, by traktować zwierzęta jako swego rodzaju zabawki.

W takich sytuacjach należy stanowczo tłumaczyć dziecku, że zwierzęta czują to samo co ludzie, a my w żaden sposób nie mamy prawa źle traktować innych żyjących stworzeń.

Zobacz również:

Lokale Poznań