Menu

Polecane

Kto zarządza nieruchomościami komercyjnymi.

Co się kryje pod hasłem nieruchomości komercyjne? Są to wszystkie nieruchomości, z których można czerpać dochód z wyłączeniem lokali mieszkaniowych. Kierując się taką charakterystyką możemy powiedzieć, że są to hale magazynowe, powierzchnie biurowe, place postojowe (parkingi), centra handlowe i wiele innych. Jednym słowem są to nieruchomości pozwalające na prowadzenie działalności gospodarczej. W moim mieście jest z takim nieruchomościami bardzo duży problem ponieważ ceny, które ustala miasto poszybowały w górę przez co wcześniejsi najemcy byli zmuszeni zrezygnować z prowadzonej działalności.

W taki oto sposób prawie całe centrum miasta jest zasiedlone przez instytucje finansowe i czasem jest problem, żeby kupić produkty codziennego użytku. W dużej mierze jest to wina miasta które postanowiło wywindować cenę za metr kwadratowy w nieruchomościach komercyjnych przez co pozwolić sobie na nie mogą duże firmy w tym przypadku instytucje finansowe. Wyobraźcie sobie widok jednej z głównych ulic gdzie jeszcze kilka lat temu robiło się zakupy były księgarnie gdzie pamiętam kupowało się książki można było usiąść w kawiarence a teraz jest ciąg banerów informujących o nowej ofercie kredytowej.

Jest to bardzo przykre dla mnie i dla wielu innych mieszkańców miasta ponieważ jesteśmy przez urzędników wypychani z centrum na czym najbardziej cierpimy my i turyści nas odwiedzający. A jakby nie było miasto bez mieszkańców nie ma prawa istnieć więc jeżeli polityka miasta się nie zmieni i nie dopuszczą małych przedsiębiorców do inwestowania w centrum miasta będzie bardzo źle dla wszystkich stron tego sporu.

Zobacz również:

Lokale Poznań