Menu

Polecane

Jak dużą ziemię/nieruchomość kupić?

Dysponując takim budżetem, że nie musimy się martwić o koszt naszej inwestycji w 100% polecam wybudowanie domu a nie kupowanie mieszkania czy apartamentu od dewelopera. Nadrzędną zaletą domu jest fakt, że prócz miejsca gdzie będziemy mieszkać latami będziemy również mieli kawałek ziemi, której to nikt nam nie będzie mógł zabrać. Nieruchomość w postaci ziemi jest najlepszą z możliwych inwestycji, gdyż jak to się powszechnie uważa ziemia nigdy nie może stracić na wartości jedynie zyskać.

Przechodząc już do samej inwestycji w domu to polecam dłuższą i żmudniejszą drogę, która eliminuje na drodze wydatków dewelopera jak również pozwoli nam zbudować swój dom. Mianowicie chodzi mi o zaprojektowanie domu samemu ewentualnie kupienie gotowego projekty i w miarę możliwości naniesienie na niego kosmetycznych zmian. Słuchając i czytając historie jakie ludzie budujący dom we własnym zakresie przeszli w urzędach i z budowlańcami czasem się tego odechciewa.

Jednak na końcu tej ciężkiej przeprawy jaką będzie inwestycja w dom nastąpi czas docenienia tego, że ma się kawałek ogrodu a nie jakiś malutki balkonik w mieszkaniu lub ruch uliczny który nie pozwala na spokojne spędzenie czasu na ogromnym tarasie w jeszcze większym apartamencie. Jak już wcześniej pisałem inwestycja w nieruchomość jaką jest dom z kawałkiem ziemi jest lepszym ulokowaniem pieniędzy niż kupno mieszkania czy apartamentu od dewelopera. Na koniec jako wieloletni mieszkaniec bloku na zwykłym polskim osiedlu pamiętajcie, że mając swój dom nie będziecie nikomu przeszkadzać hałasem spowodowanym szampańska impreza jak to może mieć miejsce w mieszkaniu lub apartamencie.

Zobacz również:

Lokale Poznań