Menu

Polecane

Na co trzeba uważać decydując sie na kupno mieszkania.

Decydując się na inwestycje w mieszkanie trzeba się również zdecydować czy chcemy kupić je od dewelopera czy na rynku wtórnym. Nie oznacza to ze decydując się na rynek wtórny mamy do wyboru tylko stare PRL-owskie bloki. Jednak trzeba przyznać, że większość ofert będzie dotyczyć starych bloków a nie apartamentów w dopiero co zakończonych inwestycjach. Kolejną rzeczą jaką musimy rozważyć to czy chcemy wysoki blok czy niski.

Osobiście mogę powiedzieć, że zdecydowanie niski i w nowej zabudowie. Przez większość życia mieszkałem w „16” wybudowanej we wczesnych latach 90 i mogę stwierdzić, że im więcej ludzi mieszka w jednej „klatce” tym trudniej utrzymać porządek. Każdy uważa, że ktoś inny powinien sprzątnąć bo to nie on zrobił bałagan. Należy też wspomnieć, że w niskim bloku takim 4 piętrowym każdy z lokatorów zna się osobiście każdy czuje się odpowiedzialny na otoczenie w jakim mieszka. Tego właśnie brakuje w wysokich blokach. Istotna rzeczą przy wyszukiwaniu mieszkania jest również zwrócenie uwagi na ludzi mieszkających w bloku i jego otoczeniu. W dużej ilości przypadków na starych osiedlach jak wiemy jest dość niebezpiecznie z uwagi na „blokersów”.

Oczywiście nie można utożsamiać starych bloków tylko i wyłącznie z tą grupą społeczną ale jest to niemal pewne, że będą oni stanowili część mieszkańców. Dlatego decydując się na kupno mieszkania polecam przede wszystkim nowe inwestycje dopiero co ukończone przez deweloperów i niskie bloki. Możliwe, że na początku nie odczujecie znaczącej różnicy wynikającej z tych kryteriów ale z czasem za 10 może 15 lat zrozumiecie co miałem na myśli.

Zobacz również: