Menu

Polecane

Co zrobić jeżeli deweloper ogłosił upadłość.

Na rynku nieruchomości jest z setka deweloperów, którzy oferują w sprzedaży mieszkania, apartamenty czy domy w inwestycjach już ukończonych lub dopiero realizowanych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak problem może się pojawić kiedy chcemy odebrać klucze od naszego nowego domu ponieważ deweloper ogłosił upadłość a my zostaliśmy nie dość, że bez dachu nad głową to jeszcze z pustym portfelem. Jak się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ale jest kilka sposobów na zabezpieczenie sobie przyszłości związaną z odbiorem inwestycji jaką będzie dom. Przede wszystkim jedna z rzeczy jaką możemy zrobić i nic nas nie kosztuje to poszukać na internecie jakie opinie ma dany deweloper wśród byłych bądź niedoszłych klientów. Jest to bardzo miarodajna skarbnica swiedzy ponieważ może ona nas ewentualnie ostrzec przed kruczkami prawnymi jaki stosuje deweloper a jaki wychwycili bardziej znający się na rzeczy internauci. Innym sposobem może być sprawdzenie KRS-u dewelopera.

Powie on nam co nieco o kondycji finansowej ale i tak wszystko może się zdarzyć w przeciągu kilku ostatnich miesięcy o czym nie koniecznie musi być wiadomo. Najlepszą formą zabezpieczenia może być wybranie dewelopera mającego wyrobioną markę na rynku, jednak to również nie jest w żaden sposób gwarancją zrealizowania inwestycji. Ile już było informacji, że np. wielka firma akurat turystyczna upadła w czasie kiedy turyści byli poza granicami polski na urlopach i nie mieli potem jak wrócić do kraju. Przykład jest z zupełnie innej branży ale pokazuje, że upadki wielkich marek są bardziej bolesne.

Zobacz również:

Lokale Poznań